KATARAKT ARTIK İLAÇLA TEDAVİ EDİLİYOR

BİLGİLENDİRME AMAÇLI BİR YAZI

Geçenlerde sevdiğim bir dostum, çocuğunda katarakt teşhisi ile ameliyat önerisinde bulunmuşlar olarak yanıma geldi. Bende bu ameliyatı yaptırmadan önce bir araştırma yapmasını istemiştim. Araştırmaları sonucunda ülkemizde olmayan, fakat Amerika, İngiltere, Almanya, Kanada, Rusya .. altı devlette satışına izin verilen bir damladan bahsetti. Kullanımı kolay ve tedavisi olumlu sonuçlar bu damlayı araştırmanız için site adreslerini aşağıda belirttim. Bizim burada çok ucuz bir şekilde tedavisi olan bir şansı denemeden ameliyat veya fako gibi pahalı şekil uygulamalara gitmeden denemelerini tavsiye etmek boynumuzun borcudur. Ayrıca bu hastalık hakkında yetkililerin hem dikkatini çekmek ve yurttaşlarımızın ucuz bir tedavi imkanından faydalanabileceği bilgisine ulaştırmalarını sağlamaktır.

Bahse konu ilacın adı “N-ACETYLCARNOSİNE’NİN (CAN-C) KATARAKT GÖZ DAMLASI” dır. İlaç hakkında internet ortamında şu bilgileri bulabilirsiniz.

İçindeki Malzemeler:

Aktif maddeler: Gliserin (yağ)% 1, Karboksimetilselüloz sodyum (yağ)% 0.3.

İnaktif maddeler: Steril Su (oftalmik notu çözelti pH 6,3-6,5).

Antioksidanlar: N-Asetil-Karnozin (NAC) * 1%.

Tamponlar: Borat, Potasyum Bikarbonat.

Koruyucu: Benzil Alkol arındırılmalıdır.

Hikâyesi:

 Büyük Britanya’da bulunan lisanslı bir üretici tarafından ISO 9001:2000 ve ISO 13485:2003 standartlarına uygun bir GMP İlaç tesisinde üretilmektedir. Bir Damla N-Acetylcarnosine’nin Can-C ile Katarakt iptali klinik olarak % 100 güvenli ve etkili olduğu kanıtlanmıştır!

Mark Babizhayev, ABD merkezli, Yenilikçi Vizyon Ürünler, kurucusu ve başkanıdır. Prestijli Helmholtz Enstitüsü’nde kıdemli araştırma Araştırmacı Mark Babizhayev MA Doktora Ocluar Hastalığı ve ürün araştırma ve patentini almıştır.

Dr. Mark Babizhayev Rusya klinik çalışmalarında hastalarda 2 damla Can C % 1 N-Acetylcarnosine ile göz her gözün içine 6 aylık bir süre için iki kez kullanmış. Etkili oranda katarakt ve diğer göz hastalıkları tedavi ve iptali için benzersiz bir kriter ayarı,% 100 olduğunu tespit etmiştir.
Son 10 yılda bu göz damlası, Katarakt’ta hem insanlarda ve hayvanlarda güvenli ve etkili olduğuna dair raporlar bulunmaktadır.

İnsanlar üzerinde yapılan denemelerde:
Rusya da yapılan klinik denemede Karnozin ise göz damlası 60 yaş ve üzeri 96 hasta tedavi etmek için kullanılmıştır. Tüm hastalar vade çeşitli derecelerde senil katarakt vardı. Bu hastalarda hastalık süresi 2 ile 21 yıl arasında değişmekteydi. Hasta 3 ila 6 aylık bir süre için, her gözün 3 veya 4 kez bir gün içinde 1 veya 2 damla damlatıldı. Sonuçlar senil katarakt üzerinde belirgin bir etkisi olduğunu gösterdi oranı% 100 (tüm hastalarda bir iyileşme yani) idi. Daha olgun senil katarakt için efektif oran hala son derece etkileyici bir% 80 idi. Önemlisi, aynı zamanda olguların hiçbirinde hiçbir yan etkisi oolmadığı tespit edildi. Klinik Publications A ikinci klinik çalışmada, 6 ila 24 aylık bir dönem içinde objektif netlik değişiklikleri belgelemek ve ölçmek için tasarlanmıştır. Katılımcıların averageage 65 ve tüm gelişmiş kesafeti bir minimal senil katarakt muzdarip. Hastaların her göz içine günde 2 damla olarak ya N-Acetylcarnosine’nin göz damlası% 1 solüsyon veya plasebo aldı. 6 aylık sonuçlar etkileyiciydi; N-Acetylcarnosine’nin ile tedavi tüm gözlerin% 88.9 kamaşma hassasiyeti bir iyileşme vardı. Ayrıca, N-Acetylcarnosine’nin ile tedavi gözlerin% 90 görme keskinliğinde iyileşme göstermiştir. Buna karşılık, orada plasebo grubunda göz kalitesinde küçük bir değişiklik 6 ay oldu ve plasebo grubu da 12 ila 24 ayda kademeli bir bozulma yaşanmıştır. Başka bir çalışmada görme bozukluğu çeşitli derecelerde vardı ama katarakt belirtileri yoktu kim hasta değerlendirildi. 2 ile 6 ay arasında değişen bir tedavi kursu sonra sonuca hafifletmiştir göz yorgunluğunu göz damlası oldu ve (yani daha net bir vizyon vardı) görme yeteneği geliştirmek için devam etti. Bu göz damlaları önleyici amaçlı değeri hem de tıbbi applications’tur.

Hayvanlar üzerinde yapılan Klinik Denemelerde
Yaklaşık bir on yıl içinde Rus araştırma ekibi çeşitli anti-glikasyon ajanların test doğal göz L-carnosine anti-oksidan için bir dağıtım sistemi olarak n-alfa-Acetylcarnosine’nin gelişimine açtı. Laboratuvar testleri geçti sonra, sonraki aşamada hayvanların gözlerine, (özellikle köpek ve tavşan) olarak n-Acetylcarnosine’nin göz damlaları test etmeye başladı. Bu çalışmalar netlik, kamaşma hassasiyeti ve katılan hayvanlar için genel vizyonu iyileşme oldukça hızlı sonuçlar üretti. Bundan başka, herhangi bir ciddi yan etki gözlenmemiştir ve yararlı etkiler sürdürülebilir idi. Şaşırtıcı olmayan, hayvanlarda bu olumlu sonuçların insanlarda devam etmektedir çalışmalara yol açmıştır.
Can-C  Göz Damlası, katarakt olan hastalarda, (göz içine günde iki kez), 6-ay süreyle uygulanan aşağıdaki sonuçlar elde edilmiştir.

% 90 görme keskinliğinde bir iyileşme vardı.
% 88.9 kamaşma hassasiyeti bir iyileşme vardı.
% 41.5 objektifin geçirgenlik bir iyileşme vardı.


Can-C Katarakt Göz Damlası – – N-Acetylcarnosine’nin • Glokom N-Asetil-Karnozin ile bu hastalıklara etkisi de bulunmaktadır.
• Lens bozuklukları
• Presbiyopi
• Kornea bozuklukları.
• Kronik göz yorgunluğu.
• Bilgisayar görme sendromu.
• Oküler iltihabı.
• Bulanık görme.
• Kuru göz sendromu.
• Retina hastalığı
• Vitreus opasiteler ve lezyonlar.

Ayrıca Can-C N-asetil-carnosine göz damlaları, kontakt lens daha rahat yapmak için yardımcı olabilir,

Yurdumuzda zannedersem satışı yoktur. Fakat bu konuda şu siteleri ziyaret edebilir daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

http://wisechoicemedicine.net/store/information.php?info_id=11
http://www.heranswer.com/Can-C-Eye-Drops.asp

 Kaynaklar
1. Blok, W. N-Acetylcarnosine’nin katarakt ile yardımcı olabilir. NAC göz önlenmesi ve bu yaşla ilgili bir durumdur tedavisinde hem de yararlarını göstermek düşer. LE Dergisi, Ağustos 2003.

2. Bourassa, D., ve Dean, KİS Karnozin: ARemarkable Çok Amaçlı Anti-Aging Besin. Vitamin Araştırma Haberler, Vol. 14., Num. 11, Kasım 2000.

3. Babizhayev MA, lipid ve katarakt oluşumunda tiyol gruplarının Deyev A. Serbest radikal oksidasyon. Biyofizik (biofizika), 1986, 31, 119-125, Pergamon Dergileri Ltd

4. Babizhayev MA, Deyev Al, Linberg LF. Kataraktın olası bir neden olarak lipid peroksidasyonu. Mek. Dev Yaşlanma. 1988, 44, 69-89.

5. Babizhayev MA, L-carnosine Antioksidan aktivitesi, kristalin lens doğal bir histidin içeren di-peptid. Biochem. Biophys, Re. Acta., 1989a, 1004, 363-371.

6. Babizhayev MA, retina hastalığı ile ilgili katarakt bir model olarak lipid peroksidasyon ürünleri ile indüklenen Deyev A. Objektif donukluk. Biochim. Biophys, Re. Acta., 1989b, 1004, 124-133.

7. Maichuk, IUF, Formaziuk, VE, Sergienko, VI. Carnosine goz Gelişimi ve kornea hastalıkları bunların etkinliğini değerlendirmek. Vestn Oftalmol, 1997, 113 (6): 27-31.

8. Yuneva, MO, Bulygina, ER, Gallant, SC ve diğ. Yaşlılığında-hızlandırılmış farelerde yaşa bağlı değişiklikler carnosine Etkisi. J Anti-Aging Tıp, 2: 1999, 337-342.

9. Wang AM, Ma C, Xie H, ve Shen, insanlar için doğal bir anti-senesens ilaç olarak carnosine F. kullanın. Biochemistry, 2000, 65 (7), 869-871.

10. Baslow, MH. Omurgalı göz içinde N-asetil-L-histidin sisteminin işlevi yerine getirir. Bir molekül su pompası olarak rol destek kanıtı. J Mol Neurosci, 1998, 10 (3), 193-208.

11. Ermakova, V.N., Babizhaev, M.A., Bunin, A.Ya. Göz içi basıncı üzerine L-carnosine Etkisi. Byull. Eksp. Biol. Med. 1988, 105 (4), 451-453.

12. 575-576: Borioni, D., ve Scassellati-Sforzolini, G. paminobenzoic cid, histidin ve kornea nakli başarısı üzerine kortizon aksiyon, J Ophthalmol 1953, 36 Am.

13. Babizhayev MA, Yermakova VN, Sakina NL, Evstigneeva RP, Rozhkova EA, Zheltukhina GA. N-Acetylcarnosine’nin antioksidan gibi oftalmik uygulama içinde L-carnosine bir ön ilaçtır. Clin. Chim. Açta., 1996, 254, 1-21.

14. Babizhayev MA, Yermakova VN, Deyev Al, Seguin MC. İmidazol-ihtiva eden, insanlarda yaşa bağlı katarakt tıbbi tedavi için etkili bir ilaç olarak peptiomimetic NAC. J. Anti-Aging Tıp 2000a, 2, 43-62.

15. Babizhayev MA, Yermakova VN, Semiletov yu A, Deyev

Oftalmik kullanım için, bir antioksidan olarak A doğal histidin ihtiva eden di-peptid N-Acetylcarnosine’nin. Biyokimya (Moskova), 2000b, 65, 588-598.

16. Babizhayev MA, Deyev AI, Yermakova VN, Semiletov YA, Davydova NG, Kurysheva NI, Zhokotskii AV, Goldman IM. N-Acetylcarnosine’nin, doğal bir histidin içeren bir dipeptid, insan kataraktların tedavisinde güçlü bir oftalmik ilaç olarak. Peptides, 2001, 22: 979-94.

EK:

Gül-Gen’Den

Can-C’nin açılımı Canin Cataract. Köpeklerde katarakt tedavisi için SORUNSUZ kullanılan bir veteriner ilacı vardır.
Muadili PetVision –Eye Drops adlı damladır.
Kaynaklar:
* Can-C için: http://wisechoicemedicine.net/store/information.php?info_id=13&gclid=CNbk55vsycACFYzHtAodRkAA8Q
* PetVision için: http://www.revivalanimal.com/Pet-Vision.html

Eye Drops için internette araştırma yapabilirsiniz

Reklamlar

yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s