ÇEMEN KOKUSU VE GRİP MİKROBU

Yıllardır çocuklarımda kış ayları gelince soğuk algınlıkları ve astıma varan nefes sorunları yaşıyorduk. Fakat tesadüf eseri kemik ve diz ağrıları için hazırlattığımız bir karışımı çocuklarımızın göğsüne sürünce o gün itibarıyla grib mikrobu evimizde yok olma yönünde bir seyir izleyip, çocuklar hastalanmadılar.

Bu karışım, sızma zeytinyağına katılan yumurta akı ve çemen tozu ile yapılan karışımdır. [Bulabilenler bu içeriğe fazladan okaliptüs, kantron yağıda katabilirler.]

Zeytin yağı ile karıştırılan karışım bir pet şişeye konur. Sabah akşam çalkalanır. Bir hafta sonra karşım dinlenince dibe çöken çemenin üzerindeki yağı göğse ve sırta sürebilirsiniz. Biraz kokar, fakat bütün sır bu kokuda. Biz bunu yaparak evimize gribin girmesini önledik. Çemen kokusunun verdiği rayiha ile mikropların nefes yollarındaki zararları yok ediliyor. Ucuz bir karışım denemekte hiçbir zarar görmeyeceğiniz gibi sıkıntılarınıza şifa bulabilirsiniz. Biz hala kullanıyoruz.

Denemenizi tavsiye ederiz.

İhramcızâde İsmail Hakkı

GRİBİN DÜŞMANI ‘ÇEMEN’ (Haber)

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinin yöresel lezzetleri arasında yer alan çemen, vücudu sıcak tutması ve gribe karşı koruyucu etkisi nedeniyle kış aylarının vazgeçilmez yiyecekleri arasında yer alıyor.

Devamı için

http://herseytv.net/haber/guncel/gribin-dusmani-cemen/81560.html

Reklamlar

yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s