KIYAMETÇİLER BULUNUR

Komplovâri fikirlerden biride akıllı insanları kapalamak için “kurtarıcı/kurtuluş senaryosu ve kahramanları” üretmektir. Birinci Dünya Savaşı zamanında  olan “Mehdi-Kıyamet-Deccal” propagandası bugünlerde tekrar alevlendi. Birkaç yıl önce göçen bir şeyh Efendi Şam’da Mehdi çıkacak onun askeri olun diye müritlerine nasihat ederken, [Bir İngiliz ajanı 12 Bin Hüseyin çıkacak diye bağırıyordu]. Durumu biliyorsunuz. Çıkanları da. Şimdilerde bir şeyhde “Türkiye’de Kıyamet kopacak”, “malınızı satın savın kaçın” diye müritlerine yol gösteriyormuş.[?]  

Garibanın kaybedeceği bir canı var. Ancak zenginler bu türlü panikletici hikayelerden etkilenerek korkarak kaçıyorlarmış.

Heyhat, sadece bu dünya mı var?

Bizim için önemli  olan kafamızı çorba etmeyip, kulluğumuza doğruluğumuza bakalım. Ebrehe’nin filleri gelecekse Kâbe’nin sahibi var diyen Hz. Abdulmuttalib’in ve torunun [salla’llâhu aleyhi ve sellem] yolunda olan bizler için korku, sadece kulluğumuz olmalıdır.

Ey Allah Teâlâ’m, ben seni biliyorum, kulların hayaliyle iş yapmazsın. Sırf onlar doğru çıksın diye de bir tecelli zuhur ettirmezsin. Onlar söyleseler de.

İhramcızâde İsmail Hakkı

 

Okuyunuz: http://www.sozcu.com.tr/mobil/home/detay?post_id=1160971&slug=soner-yalcin

BAŞA DÖN

 

Reklamlar

yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s