AY ÇOÇUKTAN MESAJLAR- II-

ENEL HAKK’I, BİZDEN DAHA İYİ ANLAMIŞLAR

[Enel Hakk] Aslında deliliğe ait düşüncelerdi bunlar. En zararsız akıl durumlarının, en doğru düşünce dizilerinin tehlikeli bir deliliğe eşlik etmesi garip bir gerçektir. Aralarındaki fark ise, bir delinin hayallerini sır gibi saklamasıdır. Lord Dunsany‘nin hikâyeleri iyi bir kesici ve parlatıcı ustasının elinden çıkmış, “Mutlak Ger­çeği ve Işığı Yaratan”ın yarı-tanrı oğlu olan bir hayalgücünün ışınlarıyla aydınlatılan kusursuz nesir mücevherleridir. Eğer o bunları kendine saklamış olsaydı, beynin tedavi edilemez bir lezyonunun semptomları olarak kalırlardı.

Bir deli “bugünün Çarşamba olması” gibi Korkunç bir Sırrı gizleme gereği duya­caktır, belki de “şeytan kendisinden böyle yapmasını istemiş­tir!”

“Ben O’yum, Gerçek olan!” sözleri, Mansur adındaki yüce mistiğin övgüsüydü ve onlar gerçeği söyleyen her adamı taşladıkları gibi onu da taşladılar, eğer “Hişt, Ben Tanrıyım.” demiş olsaydı, sıradan bir manyak olarak kalırdı.

Sh: 279

Kaynak: Aliester Crowley – Ay Çocuk, Moon Child, Türkçesi: Özgür Umut Hoşafçı Altıkırkbeş Yayın 1.baskı: Mayıs, 2004,İstanbul

 

**

ÖLÜM, AŞK’TIR

Doğal Ölüm insan için, ötekilerin hepsinin yalnızca birer sembol olduğu, bütün dinsel ayinlerin en büyüğüdür. Çünkü o yaratıcı ile nihai ve mutlak bir birleşmedir ve Yaşam Tapınağının Direğidir, hatta maddi dünyada bile, çünkü Ölüm, Aşk’tır.

Sh:298

Kaynak: Aliester Crowley – Ay Çocuk, Moon Child, Türkçesi: Özgür Umut Hoşafçı Altıkırkbeş Yayın 1.baskı: Mayıs, 2004,İstanbul

BAŞA DÖN

Reklamlar

yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s