AY ÇOÇUKTAN MESAJLAR

Cyril Grey maji hakkında vaaz vermeye başladı.

“Almanya çok güzel bir kalenin üzerinde,” dedi. “Şu an savaşta. Bizlerse yalnızca, savaşa gitmek üzere tatile çıktık.

Majideki başarının ilk koşulu amacın saflığıdır. Bir kimse eldeki işle herhangi başka bir düşüncenin karışmasına izin vermemelidir. Ancak, biz İngiltere’de ikiyüzlüyüzdür. Sonuç olarak, ödün veririz ve beceriksiz davranırız. Bir majisyen bir işin sorumluluğunu aldığında, her şey iyi gider. Simon’un Almanya’yı nasıl izole ettiğine bir bak! Orada bile Maliye Bakanlığı tarafından engellendi. Doğru yere ödenen bir beş milyon Balkanları satın almış olacaktı. Biz mahvolmadan önce bu küçük ekonominin bize kaça patlayacağını düşünüyorsun? Aynı şekilde Türkiye’yi şüphe içinde bırakmanın aptallığı, buna diyecek bir şey yok!”

“Evet” diye katıldı Bowling, “daha ilk başından beri Abdülhamid’i desteklemeliydik. En iyi türdeki İngiliz, en iyi türdeki Müslümanla kardeştir. Cesurdur, adildir, dobradır, merttir ve gururludur. Köle ruhlu Hindular ile sözde Hıristiyanlara karşı her zaman İslam ile ittifak içinde olmalıyız. Paladinler ve Tampliyeler ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri neredeler?

Modern Hristiyan, kişiliği korku ve yalana dayanan Burjuvadır.”

“İki tür hayvan vardır. Birinin savunması gizlenmek, ölümden uzak durmak, tehlikeden sakınmaktır. Diğerinin savunması ise saldırıdır.”

“Evet. Korktuğumuz sürece iyi durumdayız. Ancak, Viktoryenlerin tasladığı erdemlilik kaplanlarımızı öküze çevirdi. Kavga etmenin yanlış, bira içmenin tehlikeli, sevmenin lanetli olduğunu öğrendik. Sığır eti yemek zalimlik, kahkaha atmak edepsizlik, nefes almak ölümcüldü. Her yerde görülen mikrobun dehşetine düştük. Bu nedenle şişman ve korkak köleleriz. Kitchener’ın ilk yüzbin kişiyi bulmakta güçlük çektiğini duyduk. Yalnızca kamu okulları bu isteğe yanıt verebildi. Yalnızca -son birkaç yıl içinde zorbalıkları ve hovardalıkları yüzünden lanetlenen insanlar- İngiltere’yi gerçekten seven beyefendiler ve sporcular.

“Yalnızca gerçek erkekler.”

“Ve yaşlı kadınlardan, kaytarıcılardan, sağlığı bozuk olanlar ve kaçıklardan oluşan bu insan güruhunun içinde onlardan çok az var!”

“Tanrı VII. Edvvard’ın ruhuna huzur versin! Viktorya öldüğünde bütün bunların düzeleceğini sanmıştım, ama şimdi…”

“Bu, gecenin şiire geçme saati değil! Her neyse, Almanya da, Sosyal Demokrat Partisi ile, neredeyse aynı derecede kötü.”

“Böyle mi düşünüyorsun?” diye bağırdı Cyril tiz bir sesle, oturduğu yerde doğrularak. Hareketi anlaşılamaz ölçüde şiddetliydi. Bovvling’in özensiz sıradanlığıyla tamamen orantısız göründü.

“Biliyorum. Savaşın ana nedenlerinden biri o. Zabern olayı, Junker’lara sadece bir ya da iki yıl için güvende olduklarını gösterdi. Bundan sonra insanlar savaşmak için fazla gururlu olmaya niyetleneceklerdi,” diye yanıtladı Lord Antony, karşıdaki nabza göre şerbet verecek bukalemunu önceden tahmin ederek.

“E, öyleyse?” Cyril’in sesi titriyordu. Bütün bedeninde endişeli bir heyecan dolanıyordu. Anında ciddileşti

“Saraylıların Partisi ulusa erkekçe ruhunu geri getirmek ve güneşteki yerlerini koruyabilmek için savaşı istedi.”

Sh: 336-338

Kaynak: Aliester Crowley – Ay Çocuk, Moon Child Türkçesi: Özgür Umut Hoşafçı Altıkırkbeş Yayın 1.baskı: Mayıs, 2004,İstanbul
Reklamlar

yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s