FRANK LLOYD WRİGHT: MİMAR

 

Frank Lloyd Wright, 1954

Frank Lloyd Wright imzası

Frank Lloyd Wright (d. 8 Haziran 1867Wisconsin ö. 9 Nisan 1959 Phoenix Arizona), ABD‘li mimaryazareğitimci.

Modern mimarlık tarihinin en önemli kişiliklerinden birisidir. Son derece basit ve yalın iç mekanlara, düzenli ve geometrik cephelere sahip tasarımlar gerçekleştiren Wright, doğa ile yapının kendiliğinden bir uyum içinde olması gerektiğini savunan Organik mimarinin ilkelerini ortaya koymuştur.

Frank Llyod Wright’in bilinen 1.141 tasarımının 532’si inşa edildi. Yapıtları, biçimsel yeniliklerinden ötürü büyük ilgi uyandırdı. Çok geniş bir düş gücü ile tasarladığı yapılardan biri olan Şelale Evi, ülkenin en ünlü konutlarındandır; özellikle New-York Guggenheim Müzesi (1956-1959) gibi sarmal yapılar, günümüzde de özgünlüğünü korur.[2] Her zaman bütüncüllük peşinde olan Wright, mobilyadan aydınlatma donanımına, masa örtüsünden yerdeki halılara kadar iç mekân tasarımı sürecinin hemen her aşamasında yetkin olmaya çalışmıştır.

Devamını oku

 

Not: Metin Translate tercümedir.

http://www.eduamoroso.ru/2015/11/2006.html

 

Bu makale en çok satanlar “Aptallar için Masonluk”, yazarı “Masonik Societry Dergisi” dergisinin editörü Chris Hodapp hazırladı. Indianapolis yaşıyor 33 dereceden masondur. Evin Maya tarzında inşa kendini iyi yaşadığı ve Manly P. Hall – o Ennis Hous hikayesini anlattı.

 

Ennis Evi geçmiş hareketsizlik ve sıkıntılı yıl sonra – Los Angeles tarihi bölümü mimar Frank Lloyd Wright tarafından inşa edilmiş bir evdir. Onun görüşüne göre size tanıdık geliyorsa, muhtemelen «Rocketeer» ( “Rocketeer”) ve diğerleri, “on Haunted Hill Evi” ( “on Haunted Hill Ev”), “Blade Runner” (Bladerunner), filmlerde gördüm . Bu Maya tarzında ana hatları ile birlikte, sistem ve çimento blok kapı sütunları ile tapınağın tarzında inşa edilmiştir. Ama herkes aynı zamanda ünlü ezoterik yazar Manly P. Hall ev olduğunu bilir. orijinal sahipleri, bir ev almak, Charles Ennis ve eşi Mabel idi. Charles Pittsburgh doğumlu ve bir giyim mağazası açmak için Los Angeles’a taşındı. Ennis bir Mason olduğunu ve onların Masonik kare ve pergel dışarı verme, beton blokların tasarımı dikkat çekti. O inşa edildi sadece dört yıl sonra evinde yaşıyordu. Annie Tapınak Şövalyeleri ve o 1929 yılında öldüğünde, onun cenaze hizmeti Los Andzhedese onların emir ofislerinin oturma odasında yapıldı – sanat Annie House tarihinin Commendary № 9. Detaylar “, House on Haunted Hill” LA Magazine tutuyor 2006. Bu makalede, kısaca o Manly P. Hall evde yaşayan zamanı bahseder.

 

Frank Lloyd Wright,

Los Feliz Bulvarı, “Tüm Çağların Gizli Öğretileri” (ezoterizmin öyküsü) kitabının yazarı, büyüleyici bir salonda üzerinde Felsefi Araştırma Derneği Kurucusu, o Los Angeles 30s en karizmatik isimlerinden biriydi. 

 güzel fotoğraflar bakabilirsiniz LA Times

 

 

. Evin bir multi-milyon yenileme tabi tutuldu ve fiyatı yarı yarıya azalmıştır – 15.000.000 $ $ 7,5 milyon CurbedLA.com ,

 

“Ennis onunla, büyük bir binada yaşamak ve istiyorum şüphe yoktur, o da Mason Tapınağı onu gerçekten tam yapabiliriz. Desen tekstil blokları Ennis ise” muhtemelen oydu olan Masonik Düzen, bir referans ve organizasyon karakteri – “Tanrı anlamına G harfi ile Radyopusulalar 

 

 

 

Evi görünümü gerçekten harika bir mason locası olabilir. 

 

FOTO GALERİ

 

BAŞA DÖN

 

Reklamlar

yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s