BATI, YAHUDİLERİ HALA KULLANIYOR MU?

 

“””ALINTI””

2. DÜNYA SAVAŞINI HİTLER ÇIKARMADI

 

Bu konu nedeniyle belirtmek zorundayım

Komünist, kapitalist, faşist. . . değilim.

Her şeyin huzur için iyi tarafını kabul edip kötü tarafını etmemek daha doğrudur fikrindeyim.

2. DÜNYA SAVAŞI GERÇEKLERİ

Böyle bir küresel savaşın bir ülkedeki bir kaç dengesizin  etkisiyle çıkamayacağı kesin bir gerçektir.

Savaşın baş sorumlusu olmasada çıkmasına sebep olmuşların başında Stalin 

( Sovyetler Birliği ) gelir. Stalin’in ülkesi Rusya komünizmin merkeziydi. Komünizm ise başta adaletsizlik ve ekonomik kriz nedeniyle tüm

Dünya’da önlenemeyen bir yükseliş içindeydi. Buda hem kapitalizmi köşeye sıkıştırıyor hemde Sovyetler’i Dünya hakimiyetine doğru götürüyordu.

Kapitalistler buna dur demek için

ABD İngiltere Nazi Almanyası, Japonya, Çin ve kontrollerine aldıkları irili ufaklı diğer devletleri kullanarak harekete geçtiler.

18 Eylül 1931

Japonya Mançurya’yı Çin hükümetinin savunmadan bölgeyi terk etmesi ile kolayca işgal etti.

Çin’in gizli işbirliği yaparak Japonlar ile birlikte kendisini hedef aldığını düşünen Sovyetler buna karşılık Çin de 1934 yılında Maocu Devrim hareketini tetikledi.

BUNA KARŞILIK

25 Kasım 1936 da

Nazi Almanya’sı ve Japon İmparatorluğu, Sovyetler Birliği’ne ve uluslararası Komünist harekete karşı Anti Komintern Paktını imzaladı.

7 Temmuz 1937

Japonya Çin yönetiminin işbriliği ile Çin’i işgal etti. Aslında Çin’in baş edemediği Maocular’ın peşindeydi. Daha sonraki hedef Sovyetlerdi.

Alman-Japon işbirliği üzerine Sovyetler kendisinin batıdan da  açıkça hedef alındığını gördü Nazilerle ilişkileri bozmamaya özen göstererek  ileride başlayacak savaş için cepheyi öne almak  amacıyla geniş çaplı işgallere başladı.

 Litvanya , Estonya,  Letonya ve Finlandiya’yı işgal etti. Romanya’nın bir kısmını istedi ve Polonya’yı Almanlar ile paylaştı.

Tabi NAZİLERDE boş durmuyordu. Plan anlaşılmasın diye ABD, İngiltere, Fransa ve Avrupanın diğer hükümetleri ile danışıklı dövüş yaparak  kendilerine verilmiş görevleri yapıyorlardı.

Avrupa’da çok kolay yayılıyor ve vatana hizmet adı altında savaş hazırlığı olarak duble yollar, hava alanları, tren yolları, tünneller, köprüler, metrolar. . . inşa ediyor anlaşmlara ters olmasına rağmen aralıksız gece gündüz Dünya’nın gözü önünde  yerli silah üretiyorlardı. .

Bir taraftanda savaşda öleceklerin yerini doldurmak için durmadan çok çocuk teşviki yapıyor hatta çocuk üretme çiftlikleri bile kuruyorlardı. Damızlıklarda genelde Naziler ve askerlerdi.

Her şey kapitalizm için olduğu halde her şey Alman halkı için diyerek de halkın desteğini alıyorlardı.

Bu arada IRKI FARK ETMEKSİZİN emperlaist oldukları için varlıklı Avrupalıları  savaşdan korumak için  Yahudi düşmanlığı kamuflajı altından Avrupa’yı terke zorladılar.

Parasızlıktan gidemeyen Varlıksızlar kendiliğinden seçilmiş oluyordu. Değersiz oldukları için ölmeleri sorun değildi. Bunlardan Yahudi olanlarda  zorla İsrail’e gönderiliyordu. Gitmekte direnenlerde katlediliyordu.

YAHUDİ MESELESİ BU SAVAŞ OYUNU İÇİNDE ÖNEMLİ BİR MESELEDİR

1-Yahudileri ve muhalifleri toplama ve katletme kamuflajı arkasından asıl katledilenler daha çok komünistler olmuştur.

Üstün ırkın mensubu  olmak bu katliamlarda hiç bir şeyi değiştirmemiştir. Alman, Yahudi, Arap, Slav. . . fark etmiyordu. Komünist isen otomatikmen en aşağ ırksın.

Yahudiler öne çıkarılarak böyle bir katliamın örtbas edilmesi çok önemliydi çünkü sırf komünist olduğu için kendi halkının katledilmesi gerçek niyetleri belli edebilirdi.

2-Savaş’ın planlı çıkarıldığını gösteren birşey daha var. İsrail’in kurulması. İsrail Yahudiler istediği için kurulmadı. İsrail Orta Doğuda  Sovyetlere karşı bir kalkan olarak kuruldu.

İsrail gerçekte Batının bir üssüdür. Sağlam bir üs olabilmesi için bölge halkına zıt ve düşman gösterilecek bir özelliği olmalıydı. O yüzden Naziler aracılığında  çok sayıda Yahudi istemedikleri halde zorla buraya gönderildi.

Anlaşıldığı gibi İsrail’in bölge ile sorunlu olmasıda planın bir parçasıdır. Filistin üzerinden bölgede  İsrail düşmanlığı planlı olarak kışkırtılmaktadır. Amaç İsrail’in bölge ile kaynaşmasını önleyerek İsrail’i batıya bağlı tutmaktır.

Sözde ırkçı naziler kendi ırklarından olan milyonlarca komünisti katletmiştir. Bunun yanında ırkçı olmasına rağmen Yoguslavya, Fransa, Bulgaristan, Afrika Hatta Rusya’da ki müslümanlara pek dokunmamıştır.
Çünkü müslümanlar daha sonra  komünizme karşı din üzerinden doldurulup kullanılacaktı.
Bunu doğrulayan en belirgin gelişmede abd nin hayata geçirdiği yeşil kuşak projesidir.
Bu projeye göre Türkiye, İran, Pakistan, Afganistan ile Sovyetler güneyden kuşatılacaktı ve sovyetlerden ayrılmaları için Orta Asya ve Kafkaslar kışkırtılacaktı.
Başarılıda olundu !

Bu savaş ile komünizm Dünya’da frenlendikten sonra Dünya’nın 2 kutuplu olmasının zorunluluğu kendini göstermişti.

 

Sovyetlerin Genişliği, İklimi, Nüfus Yapısı Ve Konumu Yok Edilmesini Mümkün Kılmıyordu. Bu mümkün olsa bile zihinlerden komünizmi temizlemek kolay değildi . Yani savaşla halledilemeyecek bir aşamaya gelinmişti.

Bu sebepten olacak ki ABD atom bombasını ilk yapan ülke olmasına rağmen bu bomba ile Sovyetleri tehdit ederek teslim olmaya zorlamadı.

 

Her şey kıvamına gelince ABD bir oldu bitti ile kendi savaş gemilerini taktiksel olarak japonlara bombalatarak sovyetler yanında savaşa girip dünya’ya barış getirmek için kötülerle savaşan rolüne büründü.

Anlaşıldığı üzere kendi projesi olan bu savaşda:

Kendi besleyip büyüttükleri ile savaşıp sonucu daha başlamadan belli olan 2. Dünya savaşının kazananları tarafındaki yerini aldı.

Üstelik bu savaş sayesinde  süper güç oldu.

Çünkü kendisi dışında bütün Dünya harap olmuştu. Ayrıca  tüm Dünya’dan çok sayıda beyin ve zengin göçü almıştı.

Bir bakıma bu savaş emperyalizmin komünizme karşı yürüttüğü yüzde 70 oranında zaferle sonuçlanmış bir kurtuluş savaşıydı diyebiliriz.

KEŞKE KANSIZ OLABİLSEYDİ.

SONUÇ:

2. Dünya savaşı gerçekte :

Emperyalizm ile komünizmin savaşıdır. Sovyet merkezli olarak hızla yayılan komünizmi durdurmak için Sovyetlere yani komünizme karşı tüm Dünya’nın birleşip kapı arkalarında işbirliği yapması sonucunda çıkmıştır.

Gerçekte alman ve japon yönetimleri kukladan öte hiç bir şey değildi. Yayıldıkları alanlarda Sovyetlere (komünizme) karşı kendilerine peşkeş çekilmişti. Doğru düzgün zafer kazanmış değiller.

Alman ve Japon işgallerini araştırın ne kadar basit ve kolay yayıldıklarını göreceksiniz.

 

Bütün bu kapı arkası gerçeklere göre 2. Dünya savaşının hayali sebebi Almanya ve Hitler’dir gerçek sebebi Sovyetler ve Stalin’dir. Savaşı ise komünizmi durdurmak için  emperyalistler başlatmıştır.

Başlama tarihi aslında 1939 değil Japonların mançurya’ya asker çıkardığı 1931 tarihidir. Çünkü 2. Dünya savaşı komünizme karşı yapılmıştı. Japonlar da mançurya’ya Komünizme karşı çıkmıştı.

 

 

UNUTMAYALIM:

BU BU YAZIDA Kİ HER İDDİA  2. DÜNYA SAVAŞININ BİR TAKIM ÇELİŞKİLERİNDEN, GİDİŞATINDAN, SONUÇLARINDAN VE TEMEL BİLGİLERİNDEN OLUŞTURULMUŞ BİR  VARSAYIMDIR.

Alıntı: http://habergibitv. blogspot. com. tr/2015/10/2dunya-savasini-hitler-cikarmadi. html

2 DÜNYA SAVAŞI saçmalıkları ve çelişkileri

BAŞA DÖN

 

Reklamlar

yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s